Haber

Ahıska Türkleriyle bir araya gelen Murat Kurum’dan seçim vurgusu

31 Mart’taki yerel seçimlerin önemini anlatan Murat Kurum, “Bu seçimde; ya sağlıksız binalarda deprem korkusuyla beklemeyi ya da kentsel dönüşümle huzur içinde yaşamayı seçeceğiz. Bu seçimde ya 5 yılda 5 bin konut bile dönüştüremeyenleri ya da asrın felaketinde 3 ayda 180 bin konutun temelini atan bu kardeşinizi seçeceğiz.” dedi.

Tarihte büyük işkenceler gören ve anavatanlarından kovulan Ahıska Türklerinin kültürlerini kaybetmediğini söyleyen Murat Kurum, “Asimile olmamak için büyük mücadeleler verdiler. Bu asil millet onca sıkıntıya, onca zorluğa rağmen, kimliğini korumayı sonuna kadar başardı.” şeklinde konuştu.

Murat Kurum, konuşmasında  İstanbul’un trafik sorununa da değinerek “İlk 5 yıl içerisinde metro hattımızın uzunluğunu 650 kilometreye çıkartacağız. İki ayrı yakaya yapacağımız 122 km’lik tünellerle trafiğe nefes aldıracağız. İstanbul’da çilesini çektiğimiz metrobüs sorununu bitirmek için araç filosunu her sene büyüteceğiz. Söz veriyorum; trafik tamamen durmadan, hayat felç olmadan; İstanbul kazanacak, siz kazanacaksınız.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu