Haber

Antalya’da ağırlanan depremzede sayısı 72 bine ulaştı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, il ve ilçelerde ağırlanan depremzede sayısının 72 bine ulaştığını açıkladı.

Vali Yazıcı, Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen bölgelere yardımların uyumlaştırılması ve depremzedelerin geleceğinin planlanması için Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) düzenlenen Afet Birliği Toplantısı’na katıldı.

Antalya’nın depremden sonra çok özel bir duruma düştüğünü vurgulayan Yazıcı, afetzedelerin bir kısmını Antalyalı olarak sahiplendiklerini söyledi.

Afetzedelerin bir haftadır yoğun bir şekilde kente geldiğini belirten Yazıcı, “Şu anda otel ve apartmanlarda yaklaşık 60 bin depremzedemiz var. Ayrıca 4 bin 300 resmi pansiyonda, 7 bin 600 de otelimizde misafirimiz var. KYK yurtlarımız.Toplamda 72 bin civarında depremzedeyi Antalya’da ağırlıyoruz.Kendi imkanlarıyla şehre gelenler bu sayıya dahil değil.” dedi.

Alanya ve Manavgat’ta otelcilerle görüştüklerini belirten Yazıcı, tadilatı biten otellerin yakın zamanda depremzedelerin hizmetine açılacağını kaydetti.

Yazıcı, misafir edilen depremzedeler için çok ciddi ihtiyaçların ortaya çıkmaya başladığını belirtti.

Afetzedelerin çevre illere de sevk edildiğini belirten Yazıcı, “Bu akım başlayınca durumu iyi yönetmek için şehre gelen depremzedeleri Burdur, Isparta, Denizli ve Konya’ya naklettik.” söz konusu.

Yazıcı, gelen depremzedeleri açıkta bırakmamak için çalıştıklarını söyledi.

Dün prestij ile sallanan bölgeye 428 otobüs ve minibüs gönderdiklerini belirten Yazıcı, Antalya halkının misafirperverliğini en güzel şekilde dile getirdi.

Toplantıya ATSO Lideri Ali Bahar’ın yanı sıra diğer oda ve borsalar ile sivil toplum kuruluşlarının liderleri de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu