Haber

Kayseri muhtarları deprem gündemiyle buluştu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Talas Belediyesi Mevlana Sosyal Tesisi’nde düzenlenen toplantıya Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez’in yanı sıra ilçedeki kamu kurumlarının yöneticileri ve Talas mahallesi muhtarları katıldı.

Toplantıda, depremin ilk gününden bu yana bölgede yürütülen çalışmalar değerlendirilirken, sonraki dönem için planlanan konular da masaya yatırıldı.

TALAS HER DURUMDA AFET MAĞDURLARININ YANINDA

Talas Belediyesi’nin afet bölgesindeki ve Talas’taki çalışmalarını anlatan Önder Yalçın, “Türk Milletinin bir özelliği olarak afet sonrası hepimiz elimizden geleni yaptık. Buradaki sarsıntıyı duyunca önce 3 adet seyyar mutfağı çıkardık. Arama kurtarma çalışmalarına katılan gruplar başta olmak üzere bölge halkına sıcak çorba ve çay ikramında bulunduk. Çalışmalara katılanlara destek vermek şu anda en değerli faktör. Ayrıca sayın valimizin ricası ile Kahramanmaraş’taki iş makinelerinin adaptasyonunu bizzat ben sağladım. Kaymakamlık olarak onlarca tır, iş makinesi ve destek kiti gönderdik. söz konusu.

“ONİKİSUBAT İLE KARDEŞLİK İÇİN NE GEREKTİĞİNİ YAPACAĞIZ”

Lider Yalçın daha sonra Talas’ın Kahramanmaraş’ın Onikisubat ilçesi ile kardeş şehir olduğunu vurgulayarak burada yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başta içme suyu ve mutfak tüpleri olmak üzere temel ihtiyaçların karşılanması görevini üstlendiklerini kaydeden Lider Yalçın, “Orada birkaç kez bir toplantıya katıldım ve yapılacak çalışmaları detaylı olarak görüştüm. Teknik ekiplerimizle size destek oluyoruz. Ayrıca Talas olarak içme suyu ve mutfak hortumu ihtiyacını da karşılayacağız.” dedi.

Lider Yalçın, inşaatı tamamlanan Kızılay binasına da değinerek, “Biliyorsunuz depremden önce Kızılay binası yapmıştık Allah göstermesin ama sanki bu günler için yapmışız gibi. Depremin olduğu gece 1.200 kişi giriş çıkış yaptı. Afetzedeler için bir barınak ve sevk merkezi haline geldi. Yapımında emeği geçen hayırseverimize, Kızılay Talas Şubesi başkanımıza ve Kızılay gönüllülerine teşekkür ediyorum” dedi. sözlerini bitirdi.

“İLÇE OLARAK ÖRNEK BİR İŞBİRLİĞİ İLE BAŞARILI ÇALIŞMALARIMIZ VAR”

Toplantıda konuşan Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Talas’ta büyük bir iş birliği olduğunun ve bu iş birliği ile büyük işlere imza atıldığının altını çizerek, Önder Mustafa Yalçın’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Devlet ve milletin birliği ile dünyaya örnek işler yapıldığını söyleyen Kaymakam Dönmez, konuşmasını şöyle sürdürdü: deprem sabahından beri dünya, devlet ve milletle el ele. Bu anlamda ilçemizde hep birlikte çok güzel işlere imza attık. İşbirliğimizin ve birlikte çalışmanın sonuçlarını görüyoruz. Güzel bir hizmet tablosu ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Allah razı olsun, hepinize teşekkür ederim.”

KIZILAY BİNASI ZAMANINDA AÇILDI

Türk Kızılay Talas Şube Başkanı Ünal Yüksel, depremle birlikte hizmete giren Kızılay binasına dikkat çekerek, “Hayırlı işlerle burada hizmet vermeye başladık. Bu binanın yapımında başta Başkanımız Mustafa Yalçın olmak üzere herkesin büyük emeği var. Emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi. sözlerini kullandı.

Toplantıda söz alan muhtarlar, mahallelerine gelen depremzedeler hakkında da bilgi verdi. Önder Yalçın ve Kaymakam Dönmez’e çeşitli konularda sorularını ileterek çözüm arayan muhtarlar, depremzedelere yardım konusunda her türlü görevi üstlenmeye hazır olduklarını bildirdi.

ortahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu